Tags

, , , , ,


Na, pagaliau ištaikiau laiką pažiūrėti visas 16 serijų kinofilmo: Volf Messing. Videvshiy Skvoz Vremya (2009) (Вольф Мессинг. Видевший Сквозь Время):

Kas buvo Wolf Messing detaliai aprašyta čia: rusiškai, lietuviškai. Oficialus kino filmo saitas čia.

Pirmą kartą apie jį išgirdau iš Viktoro Suvorovo knygų, nors ne, kažką man apie jį vaikystėje pasakojo tėvai, bet labai miglotai apie tai prisimenu. Kažkada praleidau pusė dienos googlindamas ir skaitydamas apie jį. Jei kam įdomu, rekomenduoju tą irgi padaryti, nes yra ir kritikos ir išaukštinimo, žodžiu, įdomus atvejis.

Apie patį filmą (serialą). Labai daug nukrypimų nuo istorinės tiesos, oficialaus kino filmo saito forume daug komentarų, kad dėl to šis filmas yra visiškas niekalas. Pradžioje man irgi šiek tiek kliuvo šie nukrypimai, bet vėliau įsijaučiau į pačio Messingo situaciją, charakterį, sugebėjimus, laimę ar prakeiksmą dėl jo sugebėjimų ir žiūrėjosi visai smagiai.

Į ką dar atkreipiau dėmesį? Pirmą kartą matau rusiškuose filmuose pakankamai plačiai rodomus Staliną, Beriją, Stalino sūnų, Chruščiovą ir kitus to laikmečio veikėjus. Seniau, tai buvo personos non grata, nebent Staliną filmuose apie karą dvi sekundes parodydavo. Filme jaučiamas Stalino aukštinimas, ir ta Chruščiovo kalba, kad Stalinas paskendęs visas kraujuje, kaip ir teisybę pasakė, bet taip lyg tai būtų kažkokia asmeninė Chruščiovo neapykanta Stalinui ir kova dėl valdžios. O šiaip Stalinas, pagal filmą, buvo dydis žmogus ir Wolf atseit jį gerbė. Nors Stalino laikų visų pastovi baimė dėl visko lyg ir gerai parodyta, lyg tik vienas Wolf nematė Stalino žiaurumų, kaip kad iš dangaus būtų nukritęs. Čia ir yra keistenybė, žmogus, kuris matė ateitį, galėjo hipnotizuoti kitus, skaitė mintis – manė, kad Stalinas yra Dydis žmogus. Filme pateikiams toks prieštaringumas, kuris parodo naujai Rusijoje užgimstančią Stalino aukštinimo politiką.

Šiaip, neskaitant šito momento, ir kelių istorinių nukrypimų, filmas gerai atskleidžia Wolf Messing gyvenimo tragizmą, visai pakenčiamai praskleidžia to nežinomo laikotarpio šydą. Rekomenduoju.

Advertisements