Tags

, , , ,


Man lazanija anksčiau buvo valgis, su kuriuo galima užkišti skrandį, kai esi alkanas – nieko ypatingai skanaus, bet sotu. Kol nepasidariau lazanijos iš knygos “Jamie Oliver Ministerija”. Šiaip jau galvojau, kad neberašysiu receptų, bet taip likau sužavėtas, kad negaliu nevykdyti Jamie Oliver minties “Perduok kitam”.

4-6 porcijos (realiai 4-6, o ne kaip kitur, kad reikia dalinti iš dviejų)

Reikės.

Bolonijos padažui

2 rūkytos šoninės bryzeliai (perku iš ekologinio skyriaus)
2 vidutiniai svogūnai
2 česnako skiltelės
2 morkos
2 salierų stiebai
alyvuogių aliejaus
2 kupini šaukštai džiovintų raudonėlių
500 g maltos jautienos, kiaulienos, o geriausia, manau, mišinio
800 g konservuotų smulkintų pomidorų
jūros druskos, šviežiai maltų pipirų
ryšelį šviežių bazilikų (vieną kart naudojau džiovintus, bet švieži žymiai geriau)
50 g parmezano (kitaip tariant Džiugo sūrio)

Lazanijai

250 g džiovintų lazanijos lakštų su kiaušiniais (naudojau be kiaušinių)
500 ml grietinėlės (manau riebesnė skaniau)
100 g parmezano (aš naudojau 150 g Džiugo)
1 didelis prinokęs pomidoras (man vieno neužteko, tai 2-3 vidutiniai)

Gaminam.

Šoninę supjaustom kubeliais. Daržoves taip pat supjaustom, nelabai svarbu smulkumas, vis tiek ilgai virs, bet, žodžiu, kaip visada. Į puodą įpylam šiek tiek alyvuogių aliejaus, sumetam šoninę su raudonėliu (mėgstu raudonėlį) ir kepinam, kol šiek tiek apskrus. Kvapas pareina dieviškas. Tada sumetam daržoves ir pamaišant kas pusę minutės kepinam apie 7 minutes. Sumetam mėsą, konservuotus pomidorus įpylam 400 g vandens (kaip Oliver rašo iš pomidorų skardinės). Užverdam ir troškinam. Bazilikų lapelius nuskabom, mažesnius pasiliekam, pasidedam į šaldytuvą. Kotelius ir didesnius lapelius supjaustom, sumetam į puodą. Įdedam druskos, pipirų. Troškinam 45 minučių, karts nuo karto pamaišant. Šiaip vanduo turėtų į pabaigą nugaruoti ir gautis ne sriuba, o troškinys. Nuimam nuo ugnies. Sudedam tarkuotą parmezaną, išmaišom. Bolonijos padažas paruoštas.

Lazanijos lakštus apverdam 3-4 minutes. Man kiekvieną kartą jie sulimpa, kažkokia nesąmonė. Bandžiau ir aliejaus įpilti ir po šaltu vandeniu. Na, bet kažkaip šiaip ne taip daug maž atskyriau. Imam trečdalį padažo, pilam į indą, klojam sluoksnį lazanijos lakštų, trečdalį grietinėlės, ketvirtadalį sūrio, šiek tiek druskos, pipirų. Taip kartojam dar du kartus, paskutinis sluoksnis grietinėlės su sūriu, dedam ant viršaus pjaustytus pomidorus, baziliko lapelius, pašlakstom alyvuogių aliejumi ir pašaunam į įkaitintą iki 190 laipsnių orkaitę. Pagal Oliver pradžioje apdengiam folija ir taip kepam 20 minučių, bet pasirodė, kad mano folija namie baigėsi, tai kepiau be folijos. Po 20 minučių nuimam foliją (jei su ja) ir dar kepam 35 minutes.

Viskas gaminasi be galo ilgai. Ar skanu? Ne tas žodis. Šokiruojančiai skanu:

Dar kartą: šokiruojančiai skanu 🙂

Advertisements