Tags

,


Na, nekulinarinis mano blog’as, ne kulinarinis 🙂 Linksmai liūdna istorija.

Avantiūra. Ar jūs avantiūristas? Ar bent linkęs į avantiūrizmą? O kaip aš? Dar mokyklos laikais bibliotekoje kažkas paskaitė ar tai horoskopus ar dar kokią nesamonę ir man pasakė, kad aš turėčiau būti linkęs į avantiūras, apskritai aš turėčiau būti avantiūristas. Ilgai juokiausi. Praėjo daug metų ir štai aš dalyvauju be galo didelėje avantiūroje ir iš to mėgaujuosi.

Visi vardai ir pavadinimai dėl suprantamų priežasčių pakeisti ir bet kokie sutapimai yra tik sutapimas. Ir jei kas pareikš pretenzijas, tai literatūrinis kūrinys, kuris visiškai išgalvotas. Jei ką 🙂

Taigi. Tarkim mes pardavinėjam automobilius, tarkim Wolkswagen Golf, kad visiems aišku būtų. Ateina klientas ir sako, žinot, man reikia mašinos, man reikės kasdien iš Vilniaus į Kauną deimantus vežioti. Mes sakom, ok, mes esam ne vieną tokią mašiną pardavę Jūsų konkurentams ir jie kasdien vežioja deimantus iš Vilniaus į Kauną. Klientas, sako, ok, super, bet man reikia, kad ta mašina būtų šarvuota, mokėtų plaukti, mokėtų plaukti po vandeniu, mokėtų skristi kaip lėktuvas, mokėtų skristi kaip malūnsparnis ir surašo visą talmudą reikalavimų. Mes sakom, ok. Klientas sako, ok, po savaitės atvežkit – pažiūrėsim.

Ir stovim mes prie savo Golf ir galvojam kaip jį priversti viską tai daryti. Ok, avantiūra, tai avantiūra. Pakeliam visą firmą, visa firma iš Golf daro Super-Auto. Šarvuotas – hmz, per savaitę šarvų ne tik kad nesumontuotume, bet net užsakytų nieks neatvež. Imam kartono lakštus, apklijuojam jais Golf su Moment klijais, nudažom blizgančio metalo dažais. Manęs klausia, ar klientas gali patikėti, kad čia šarvas. Pažiūriu, sakau, na, jei jis visiškas debilas, tada gal ir patikės. Aha, sako, tinka. Na, valdžia yra valdžia, ji iš aukščiau geriau mato.

Neturim malūnsparnio propelerio. Užsakom. Atveža. Primontuojam. Sukasi. Šiek tiek nuo žemės pakyla. Pora metrų. Bet pakyla. Tinka. Tiesa, po to bandom važiuoti, Golf variklis nepatempia su propeleriu, per silpnas. Stipresnis netelpa į kėbulą. Ką daryt? Prie to Golf’o šalia privirinam dar vieną Golf. Nudažom purvina sniego spalva, maskuojančia, galima sakyt nesimato. Na, gal nesimato. Na, gal saulė švies į akis ir nesimatys. Ok, tempia.

Primontuojam balionėlius (tuos vaikiškus), užsako ventiliatorius, sumontuojam. Pakelia į orą, įjungiam ventiliatorius, skrenda kaip lėktuvas. Na, kažkiek juk panašu, ane? Malūnsparnio propeleris nebesisuka. Nes tie, kurie montavo ventiliatorius, atjungė elektros tiekimą propeleriui. Prijungiam propelerį, nesisuka ventiliatoriai. Sugalvojam. Ventiliatorių prijungiam prie vieno Golfo, propelerį prie kito Golfo akumuliatoriaus, sukasi.

Po vandeniu. Kur jie nuo Vilniaus iki Kauno matė jūras? Ok, montuojam oro balionus, kad vairuotojas galėtų kvėpuoti, bei apklijuojam vidų celofanu, kad vanduo neprabėgtų. Pakišam po vandeniu, nieko sau, laikosi, vietom leidžia vandenį, bet kokias 5 minutes atlaikys. Ilgiau laikyti ir nėra prasmės, nes sudrėks kartonas (ale, šarvai) ir atšoks. Subirės viskas. Reiks rodyti greitai.

Nebesisuka propeleris. Neužtenka srovė. Į bagažinę įdedam papildomą akumuliatorių. Veikia. Ei, o kur deimantus reiks dėti? Na, jų juk nebus daug į mašinos saloną galima įdėti. Be to turim dvi mašinas. Ai, į antros mašinos bagažinę įdėjom dujas. Nes, klientas nori, kad bet koks kuras tiktų. Kąąą? O kuo varoma kita mašina. Benzinu. O kaip dyzelis? Nea, neina. Ieškom sprendimo, randam, jei imti vokišką dyzelį, tai pripylus angliškų miltelių, jis virsta beveik benzinu, tiesa degimo koeficientas mažas, bet pabandom, mašinos pajuda iš vietos. Veikia. Lėtai, bet veikia. Čiaudėja, spragsi, bet tempia.

Ko dar nori? LCD televizoriaus salone? Rimtai? 100 colių? Bandom įkišti. Netelpa. Balionai, akumuliatoriai ir visa kita. Primontuojam iš lauko prie šono. Ne visai patogu žiūrėti, bet įmanoma. Maitinama iš 220 V. Tikiuosi, ten kur rodysim, bus rozetė 220 V. Svarbu, greitai parodyti, kad nesugalvotų pažiūrėti važiuojant. Jei ką sakysim, kad tyčia taip padarėm – dėl saugumo. O kodėl lauke? Ekstravagant – va, todėl.

Bandom važiuoti. Du Golf varikliai nepatempia visos šitos įrangos. Privirinam dar vieną visą Golfą, dažom maskuojančia spalva. Patempia. Tiesa kartais nori kiekvienas Golf važiuoti savo kryptimi. Bet kartais, kartais visą valandą visai normaliai, manau, spėsim parodyti.

Šviesos nebedega. Kažkur srovė neateina. Perjungiam laidus nuo vieno Golf, prie kito Golf’o lempų. Dega.

Tiesa, kai trys Golf’ai sujungti į vieną nebandėm propelerio ar pakels. Aha, stiprus gyvatė. Pakelia, tiesa nebe du metrus, o tik vieną, bet žemės tai neliečia. Skrenda vadinasi. O kaip balionėliai, mažai – nepakelia, pririšam dar balionėlių, jei klaus kam tiek balionėlių, sakysim, kad pardavimas mums šventė, todėl papuošėm balionėliais. Tikrai gražu, spalvoti. Be to atkreipia dėmesį nuo maskuojančia spalva nudažytų kitų Golf’ų.

Visą savaitę, visą savaitgalį bandom suderinti, kad visos sistemos kaip nors nenulaužtų viena kitos. Jei kas pasiimsim kompiuterį, parodysim video filmuką (animacinį, nelabai mūsiškiai moka paišyti, man tai į tanką panašus, matyt iš Interneto ištraukė kokį filmuką ir įgarsino savaip). Kuo toliau tuo labiau įtariu, kad čia ištrauka iš transformerių filmo, bet juk ne visi jį matę, gal nieko neįtars. Super – tai tankas, tai transformuojasi į lėktuvą, tai po vandeniu, viskas ko reikia. Ištraukiam mūsų trigubą Golf’ą iš garažo. Į transformerį iš filmuko visai nepanašus, sakysim, kad filmuke senesnis modelis, o čia naujesnis. Na, ir kas, kad atrodo atvirkščiai. Bendradarbiui nebelaiko nervai, užsiklijuoja ant kaktos lapelį su užrašu “Durnius” ir vaikšto po firmą. Kiti akis išpūtę vaikšto.

Na, dar liko pora dienų iki sutartos datos, tai dingstu iš eterio, nebent ir man šizą pareis, ateisiu čia atsipalaiduoti. Bandysim suderinti per tas kelias dienas, kad kažkiek veiktų.

Jei neberašysiu ilgiau kaip savaitę, tai žinokit, užsakovas nepatikėjo mūsų kartoniniu Golf’u ir mane pakasė (deimantais juk prekiauja, ką gali žinot).

Ai, o ką darysim, jei patikės ir pirks? Neturiu supratimo. Tada ir galvosim.

Deimantų įdėti nebandėm, bijom, jog suluž viskas, ir taip vos laikosi 🙂 Iki 🙂

Blin, po vandeniu tai kišom, kai vienas Golf buvo. Ech 😦 Einu celofano dar.

Advertisements