Tags

, , ,


Mano blog’as visai jau virsta kulinariniu. Na, bet lyg paskutinis šiai dienai pagamintas valgis 🙂 Dabar galėsiu galvoti ne tik apie valgį 🙂

Esu gavęs net knygą dovanų apie kinų valgius, bet visada įsivaizdavau, kad tam reikia specialios keptuvės, o jai reikia ugnies. Ir kadangi pas mane elektrinė viryklė, tai ir nebandžiau nieko darytis iš jos. Ir matyt veltui. Nekenčiu virtuvės bloge perskaičiau receptą Rytietiška kiauliena. Nepasirodė, kad būtų sudėtinga tai ir nutariau pasigaminti. Labai patiko, taigi išsisaugau tai savo blog’e – juodai dienai, taip sakant, kad kai nežinosiu, ką valgyti, greitai rasti galėčiau.

Reikės:

300 gr kiaulienos kumpio (rašo, kad tiks mentė, ir nugarinė, ir vištiena – su vištiena reik išbandyti)
2 š. sojos padažo (perkant atkreipiau dėmesį, kad į kai kuriuos deda E621 – ot, tokio aišku nereik pirkti)
2 š. kukurūzų krakmolo (iš bėdos tiktų ir bulvių)
3 š. medaus (rašo, kad tiktų ir cukrus, bet medus manau skaniau)
1 svogūno
3 skiltelių česnako
1-2 cm imbiero šaknies (rašo, kad nebūtina, o šiaip reikia nepersistengti, kad nepermuštų imbieras kitų skonių)
1 paprikos
1 morkos (arba antros paprikos, na, gal)
0.5 stiklinės vištienos sultinio (t.y. reikia vištienos sultinio kubelio)
3 š. austrių padažo (na, čia žurnalas “Ji” (pradinis receptas 2009 m. Nr. 9) pavaro, aišku, ir aš naudojau sojos padažą)
2 š. sezamo sėklų (tipo nebūtina, bet man žiauriai patinka, kai jo yra)
200 gr ryžių
Aliejaus kepimui

Gaminam:

Iš kart uždedam pasūdytam vandenyje virti ryžius. Nes aš uždėjau vėliau, tai teko laukti, kol ryžiai išvirs, nors viskas jau padaryta buvo. Supjaustom juostelėm mėsą (na, kaip pas kiniečius 3-4 cm ilgio, 0.5-1 cm pločio). Sojos padažą sumaišom su medumi (aš tirpinti medų tingėjau, tai vargau kol kartu su mėsa išmaigiau) ir krakmolu. Užpilam ant mėsos, pamaigom, kad įsigertų, paliekam marinuotis 15 minučių. Per tą laiką supjaustom smulkiai svogūną, česnaką, imbierą. Morką ir paprikas juostelėm. Dedam į keptuvę ir kepam. Kitoje keptuvėje vis pamaišant kepam mėsą. Kai daržovės šiek tiek apkepa pilam ant jų vištienos sultinį, sojos padažą (na, tipo austrių, jei kada nors gausiu), troškinam kol daržovės suminkštės. Tada supilam mėsą, pridedam sezamo sėklų ir pateikiam su ryžiais.

Nesu aš skonio specialistas, bet man atrodo, kad kaip pas kiniečius gavosi.

Advertisements