Tags

, , ,


Pavadinimą aš sugalvojau. Seksualus, ane? Ei, tik ne apie svogūnus čia. Čia moteriškas vardas, berods prancūziškas. Kadangi receptas, kurį gavau buvo visai paplaukęs, na, žinot tuos pietiečius – maniana. Taigi padariau lietuvišką receptą (mažiau paplaukusį), šiek tiek modifikavau, tai jaučiuosi turįs teisę suteikti pavadinimą.

Reikės:

300 gr kiaulienos kumpio (šviežio)
100 gr karštai rūkyto kiaulienos kumpio
200 gr vištienos filė
70 gr sviesto
3-4 vidutinių bulvių
2 vidutinių svogūnų
3 skiltelių česnako
1 kubelio vištienos sultinio (nebent tikro turi)
100 ml pieno
šiek tiek druskos
šiek tiek pipirų
pusė šaukštelio raudonėlio
1 indelis konservuotų kukurūzų (arba, jei turite, tai šviežių)
100 gr grietinėlės (arba grietinės)
Pora šakelių petražolių
1 nedidelio poro (jei didesnis, tai pusę)
1 vidutinės saliero šaknies
1 vidutinė morka (jei mažos, tai dvi)

Gaminimas:

Smulkiai kubeliais supjaustom mėsą. Geriausia būtų iki 1 cm pločio, bet bent jau kaip gausis smulkiau. Bent jau rūkytą kumpį smulkiau. Kepinam pirma kiaulieną, tada sumetam vištieną ir galų gale rūkytą kumpį. Apie 10 minučių, bet kad šiek tiek apkeptų. Jei jūsų geras tinkamas puodas, tai tada kepinkite puode.

Per tą laiką supjaustom svogūnus, bulves – irgi panašaus dydžio kubeliais. Sumetam į puodą (iš keptuvės, taip taip kepinsime puode) mėsą, svogūnus, pjaustytus česnakus, bulves, sviestą ir pamaišant dar pakepinam kokį 10 minučių.

Tada supilam vištienos sultinį, pieną, sumetam visas pjaustytas daržoves, druskos, pipirų, raudonėlio (kitokių prieskonių, jei norisi), papildom verdančio vandens, kad gautųsi sriuba, užvirinam ir sumažinę ugnį troškinam apie 45 minutes. Jei kukurūzai konservuoti, tai juos metam ne su visomis daržovėmis, o po 45 minučių troškinimo.

Po 45 minučių troškinimo sudedam konservuotus kukurūzus, grietinėlę (grietinę), pjaustytas petražoles ir dar 5 minutes troškinam.

Jei po tokio ilgo virimo, išgyvenote, gausite superinę sriubą:

Gavosi tirštoka, bet tokią aš ir mėgstu.

Nežinau kas priduoda tokį įdomų specifinį skonį, bet man labai labai patiko.

Advertisements