Tags

, , , , , ,


Taigi kaip ir minėjau mugėje prisipirkau valgio gaminimo knygų. Ir viena iš geriausių yra “Gustavo receptai”. Kiek skaitinėjau viskas realiai padaroma, nereikia kažkokių egzotiškų prieskonių, kurių Lietuvoje negausi, nėra sudėtingų procesų. Jau iš šios knygos dariau Meduolių su bananais tortą ir ne kartą jau jį dariau, be galo geras, tai dabar pabandžiau kelis receptus iš šios knygos dar padaryti. Čachochbilis. Knygoje rašo, kad čigoniškas. Pagooglinau, rašo, kad gruziniškas, tiesa, šiek tiek kitoks su vynu ir panašiai. Ai, koks man skirtumas koks. Svarbu, kad būtų valgomas. Paskaičiau, kaip gaminamas ir iš ko, hmz, paprastai, nieko įmantraus. Ir visai nesitikėjau, kad pavalgęs nugriūsiu, kaip Gustavas per savo laidą. Taigi negaliu Čachochbilio neišsisaugoti prie superinių valgių.

Reikės:

Vienos vištos
4 didelių svogūnų
4 didelių pomidorų
Krapų ir kalendrų
2 šaukštų miltų
2 šaukštų vyno acto
Šaukšto pomidorų pastos
2 kubelių vištienos sultinio
1 stiklinės verdančio vandens
Kelių česnako skiltelių

Kaip gaminau.

Kaip jau įpratau mėsą perku Oze šalia Prizmos esančioje parduotuvėlėje. Nusipirkau visą, namie atkirtau blauzdeles, šlauneles, perkirtau per stuburą ir dar padalinau į pora dalių, iš viso gavosi kokios 8 -10 dalių. Griežinėliais supjausčiau pomidorus ir svogūnus. Pakankamai grubiai.

Į puodą įpyliau šlakelį aliejaus. Taigi sluoksniuojam. Dedam į puodą pomidorų ir svogūnų sluoksnį, tada vištos. Šiek tiek druskos, šiek tiek miltų. Vėl pomidorų su svogūnais, vėl vištos sluoksnis, druska, miltai. Paskutinį ištaikom, kad būtų pomidorų su svogūnais.

Stiklinėje karšto vandens ištirpiname sultinio kubelius, supilame pomidorų pastos (gerą šaukštą), įpilame acto, išmaišome. Supilame į puodą ant viršaus vištos su pomidorais.

Uždengiame ir troškinam (ant mažos ugnies) 30 minučių.  Supilam krapus, kalendras (šviežių neradau, tai džiovintas) ir dar 10 minučių troškinau. Nuėmiau nuo ugnies, subėriau pjaustytą česnaką, uždengiau ir po kelių minučių buvo galima pilstyti. Kaip visada įsidėjau šaukštą grietinės:

Viskas paprasta, o gaunasi be galo skanu.

Advertisements