Tags

, , , , ,


Kiek kartų dariau vištienos krūtinėlę, tai būdavo valgoma, bet kad labai skanu tai nelabai. O vakar padariau ir buvo labai labai skanu. Nežinau, ką tokio padariau, dėl ko taip skanu, todėl skubu užsirašyti smulkiai, ką dariau.

Pirmiausia nusipirkau vištienos krūtinėles (2 vnt.) šiek tiek geresnėje parduotuvėje, o ne supermarkete. Be odelės. Čia toje, kur Oze šalia Prizmos. Perpjoviau per vidurį, išilgai stuburo, gavosi 4 gabaliukai.

Į keptuvę įpyliau šiek tiek aliejaus ir sudėjau kepinti vištieną. Iš pradžių kepinau šiek tiek ant didesnės ugnies (ugnies 🙂 – elektrinė pas mane, 8 padalos), po to kai šiek tiek paskrudo sumažinau iki 7, o tai vidutinis karštumas.

Ant kiekvienos krūtinėlės tiesiog keptuvėje pabarsčiau druskos, imbiero miltelių (tingėjau tarkuotis šviežio), ciberžolės ir raudonėlio. Kiekvienam gabaliukui maždaug po pusę šaukštelio kiekvieno prieskonio, raudonėlio daugiau, gal net po šaukštelį išėjo. Kai viena pusė apkepė, apverčiau, pabarsčiau šiek tiek druskos, vėl gausiai raudonėlio (imbiero ir ciberžolės tingėjau vėl ieškoti spintelėje, nes buvau jau sudėjęs). Sumažinau karštumą iki 6.

Kol vištiena kepė, susipjausčiau kubeliais vidutinį svogūną, bei riekelėmis pora česnako skiltelių. Dar vištiena nepilnai iškepus, aš į vidurį sumečiau kepti svogūną su česnaku. Vis pamaišiau, kad nepridegtu.

Kol kepė svogūnas su česnaku, susipjausčiau pievagrybių. Daug. Visą indelį. Pardavinėja tokį iš kart su prieskoniais. Prieš sumesdamas grybus ant kiekvieno vištienos gabaliuko šliukštelėjau acto marinato, maždaug po valgomą šaukštą. Sumečiau pievagrybius, jie apgobė visą vištieną. Padidinau karštumą iki 7, vėliau iki 8. Pievagrybius karts nuo karto pamaišiau, taip susimaišė su svogūnais. Kepiau kol pievagrybiai susitraukė sumažėjo ir liko vos ne kaip padažas.

Į pabaigą užpyliau šiek tiek grietinės ir nuėmiau nuo viryklės.

Nesitikėjau, kad taip skaniai gausis. Gal dėl raudonėlio, gal dėl pievagrybių, gal dėl kitų prieskonių, gal dėl visko kombinacijos. Nerealiai gerai 🙂

Advertisements