Tags

, , , , , , ,


Linoreta užrodė tortą http://www.supermama.lt/forumas/lofiversion/index.php/t619911-400.html.

Kad jau rekomenduoja, nutariau išbandyti. Dariau jau senokai, bet kai susirgau, nebuvo jėgų parašyti. O dabar pats laikas, kad nepamiršti. Kadangi mano tortinė didelė, tai iš kart primečiau, kad visko reiks du kartus daugiau nei supermamoje parašyta. Taigi reikės:

Paprastų sausainių – kokių 6 – 7 pakelių (tiksliai nežinau, nes vaikai išdraskė ir nežinau kiek sunaudojau)

2 skardinės kondensuoto pieno

Tiek pat gramais grietinėlės (berods 1 skardinė kondensuoto 200 g, tai 2 po 100 g, ar tai 4 po 100 (jei 400))

2 didelės citrinos (reikia tikrai didelių ir sultingų, geriau net atsargai 3 nusipirkti)

Sumaišom grietinėlę su kondensuotu pienu. Išspaudžiam citrinas. Sumaišom, išplakam. Turi sutirštėti. Supermamoje parašyta, kad turi likti skystas. Nė velnio. Turi sutirštėti. Aš kadangi dariau dviem užėjimais (2 kondensuoto, dvi citrinos ir panašiai), tai pirmas gavosi visai skystas (gal citrinos mažai, gal kokia pagedus?). Kadangi parašyta, jog normalu, jog skysta, tai išklojau formą celofanu, pridėjau sausainių, užpyliau. Antras užėjimas gavosi žymiai tirštesnis – nebebėgo. Palikau nakčiai šaldytuve. Ryte atsikeliu, bandau išimti iš formos, apatinis bėga upeliu. Žodžiu aš panikoje. Jungiuosi prie Interneto. Linoreta HEEELP. :)) Pataria (linoreta tu gal gyveni Internete? 🙂 ) tą skysti sumaišyti su maltais džiuvėsėliais. Taip ir darau, nupilu į atskirą indą tą grietinėlę, pripilu džiuvėsėliu, sumaišau iki tirštos košės, užtepu ant torto viršaus. Tortas išgelbėtas:

Va 🙂 Ačiū linoretai už išgelbėjimą 🙂 O šiaip tortas saldokas. Kadangi cukraus nesideda, tai nebent kondensuoto pieno mažinti. Žodžiu, visai nesunkiai pagaminama (citrinos negailėti) ir kas mėgsta saldžiai (beje yra citrinos, tai ir jos skonis jaučiasi) – rekomenduoju.

Advertisements