Tags

, , , , ,


Aš jau žiūriu, kad mano blogas baigia pasidaryti kulinariniu blogu. Galvoju reik keisti temą. Bet vakar prisiminiau, kaip prieš metus dariausi pagal vieną receptelį – bulvės prancūziškai, galvoju jeee, kaip skanu buvo, reikia pakartoti. Ir eee, neberandu recepto, pagooglinau, tai visiškai kažkokias nesąmones meta, gal dar rasiu. O kol kas tada išsisaugau vakar darytą sriubą.

Beje. Kas sunkiausia man gaminant valgį? Sunkiausia įtikinti šeimą, kad ji man leistų gaminti. Paradoksas. Grįžtu namo. Žmona guli lovoje, valgyti nieko nėra. Sakau, ok, einu ką nors padarysiu. Tai ne. Vaikai apipuola, tipo dėmesio reikia. Išsižaidžiam. Pusė devynių vakaro vaikai jau atsižaidę, galiu pradėti gaminti. Vakar planavau dar ir bandeles kepti, sriubą baigiau 10 valandą, tai jau per vėlu buvo bandyti bandeles, gal šiandien vakare bandysiu. Galvojau, kad gal žmonai nepatinka ką gaminu, todėl taip visada lovoje guli. Sakau – parink ką norėtum, padarysiu. Parinko – sveikuolių košės, bandelės ir ši charčio sriuba. Tų moterų niekaip nesuprasi. Aštriai nemėgsta, o iš siūlomų variantų charčio. Jau vien nuo pavadinimo seilės bėga. Tas sveikuolių košes atidedu vėlesniam laikui, paskambinu, suderinu, kad šiandien vakare bus charčio. O pats po darbo į parduotuvę.

Receptą rado kažkur Internete, tikriausiai kokioje supermamoje. Tai jei kieno autorines teises pažeisiu :), tai įsirašykit į komentarą kieno čia, nes neieškosiu gi specialiai.

Ko reikės:

0.5 kg jautienos
1 Sauja ryžių (net sakyčiau dvi)
1 didelis svogūnas
1 raudonoji paprika
1 morka
1 Čili pipiras (didelis 🙂 )
2 pomidorai (irgi ėmiau didesnius)
Česnakų galvutė (galvutė, o ne skiltelė)
Krapai
Petražolės
Bazilikas
Druska
Juodieji pipirai
Aitrioji paprika

Tuos receptus matyt rašo žmonės su gera patirtimi, nes man kai be patirties problemos prasidėjo nuo pirmo punkto. Jautiena. Geresnės mėsos parduoda Oze šalia Prizmos parduotuvėle (pirkau vištienos faršą – buvo vištienos skonio, bei mentę kiaulės irgi gera buvo). Taigi susipirkau viską Prizmoje, išskyrus mėsą. Nueinu į tą parduotuvėlę. Bl… (na tikrai). Jautienos neturi. Žinau yra Panoramoje, bet nevažinėsiu gi po visą Vilnių po vieną ingredientą pirktis. Grįžtu į Prizmą. Jautiena. Aha. Kaina nuo 10 Lt iki 50 Lt už kilogramą. Ir kurią dabar pirkti? O kas ten jį žino. Ta, po 50 tai išpjova, aha, kažkur bloguose skaičiau, kad čia didkepsniams. Tai kokią imti? Pasirenku už vidutinę kainą – sprandinę (kažkur lyg girdėjau, kad tipo nebloga skaitosi). Bet nelabai man patiko. Reiks kitokią pabandyti.

Taigi pjaustom jautieną kubeliais, šiaip kuo smulkesni kubeliai tuo geriau. Kepam. Aha, va kuo skiriasi gera mėsa nuo blogos – gera kepa, o bloga verda. Taigi išgarinu vandenį ir tada kepu. Į puodą pripilu 1.5 litro vandens, užvirinu, metu mėsą, ryžius. Prieš tai jau spėjęs buvau viską supjaustyti, taigi metu kepti į keptuvę morką, svogūnus, pomidorus, papriką, Čili papriką. Ir kepu apie 10 min.

Čia pjaustytas Čili. Kaip skaniai atrodo.

Tada supilu troškintas daržoves į puodą ir dar verdu apie 20 minučių.

Čia česnakiukai. 🙂

Pomidoriukai.

Bazilikas. Pirmą kartą pirkau baziliką. Pauosčiau, kažką iš vaikystės primena. Kažką tolimo tolimo. Nepamenu.

Troškinasi daržovės. Mano mėgstamiausios.

Švieži krapai ir petražolės. Gerai gyventi tiems virėjams kokiam Londone, o aš šviežių tik krapų ir petražolių gavau. Bet koks kvapas. Vien dėl jų apsimoka daryti šią sriubą.

Taigi po 20 minučių virimo sudedam česnakus, krapus, petražoles, baziliką, druską, pipirus, dar aitriosios paprikos miltelių šiek tiek įbarsčiau. Išjungiam ir paliekam dar 15 minučių. Po 15 minučių:

Čia viena nuotrauka šviesiai gavosi, kita tamsiai. Bet jau taip skanu buvo. Taip skanu. Jau be galo skanu. Žiauriai skanu. Dar kartą – skanu 🙂

Advertisements