Tags

, , ,


Šeštadienį nors užmušk užsimaniau čenakų. Nes buvau Maisto ir restoranų įrangos parodoje Litexpo ir pamačiau parduodant čenakines ir kaip durnas nenusipirkau. O vakare pasakiau – noriu. Čenakinių neturėjom, buvo jau vakaras, todėl čenakų darymą teko atidėti rytui. Nuo pat ryto paskaitinėjau įvairius receptus, supratau, kad galima labai įvairius daryti – su įvairia mėsa, su žuvim net. Taigi sekmadienio rytas prasidėjo nuo čenakinių paieškos. Senukai – brangios ir negražios. Hyper Rimi – kažkaip brangokai pasirodė, Parko išparduotuvėje radau už prieinamą kainą (beveik po 13 Lt) ir pakankamai gražias (šiaip čia jau iškepę, apibėgę šiek tiek) :

Ten pat Norfoje prisipirkau visokių ingredientų, kas šovė į galvą ir pradėjau daryti. Griežinėliais supjausčiau  morką, sumečiau po kelis griežinėlius į kiekvieną indelį. Tada pakankamai nemažais kubeliais supjausčiau mėsą (pirkau apie 1 kg kiaulienos sprandinės – todėl ir lietuviški čenakai). Primečiau. Tada pripjausčiau paprikos (irgi stambiais gabalais), bulvių dideliais kubeliais, stambiai česnako, riekelėm svogūno, kmynų, lauro lapelį, kelis juodojo pipiro grūdelius, druskos, šviežių krapų, ant viršaus raugintų kopūstų (čia pagal skonį), pomidoro padažo, grietinės, užpiliau vandes iki viršaus ir į orkaitę. Laikiau joje ilgai 1.5 val. Bijojau, kad mėsa neišvirs. Ir štai:

Dar iš arčiau prisitraukiau, kad kai užsimanysiu valgyti, pažiūrėčiau ir sakyčiau noriu:

Išsimaišom. Dar sau prisidėjau aitriosios paprikos (į bendrus nedėjau, nes šeimyna nemėgsta aštriai). Dar grietinės. Labai karšta. Žmona suvalgė du tokius indelius 🙂

Advertisements