Tags

, ,


Negalvojau rašyti nei apie Helloweeną, nei apie Mirusiųjų dieną, bet traukdamas nuotraukas iš fotoaparato pamačiau vieną nuotrauką (nuotrauka toliau) ir pagalvojau, kad visai galima parašyti.

Nepripažįstu Helloween’o kaip šventės. Bet mano dukra labai norėjo švęsti, tai pagalvojau, kodėl ir neleisti vaikui paišdykauti. Persirengė kažkokiu vaiduokliu, nupirkom pumkins’ą (juk negaliu rašyti to lietuviškai), pavaikščiojo per kaimynus, prisirinko saldainių. Po to perrengė mažąją, labai linksmos nuotraukos gavosi.

Tiesiog girdžiu labai daug preištaraujančių šiai šventei. Tai mano argumentai už ją. O kokias šventes mes apskritai turime? Valentino dieną? Kovo 8 ? Gegužės 1? Patriko dieną (net nežinau kada ji)? Nei vienos lietuviškos. Na, ok. Turime Mirusių pagerbimo dieną, Ribbentropo – Molotovo pakto dieną, Trėmimo į Sibirą pradžios dieną. Taip, taip, visa tai rimta ir svarbu. Bet tai, kada linksmintis? Per Adventą ar Gavėnią? Na, juk negalima visą gyvenimą verkti.  Tiesiog, man amerikietiškos šventės nepriimtinos, bet jei kam patinka, lai švenčia, ko čia verkšlenti. Taigi dukra atšventė.

Lapkričio 1 diena. Nuėjom į Antakalnio kapines pagerbti Sausio 13-tos dienos ir vėlesnių 1991 metų aukų. Pasijutau laimingas, kad gyvenu laisvoje Lietuvoje. Štai, kur tikrieji Lietuvos didvyriai ir didvyrės. Atkreipiau dėmesį į gimimo datas. Net keletas 1973 metų gimimo. Žuvo už laisvą Lietuvą būdami tik 18 metų.

Aplankiau Algirdo Mykolo Brazausko kapą. Visai šalia Sausio 13-tą žuvusių. Matosi, kad daug žmonių jį gerbė, ištisai žmonės prie jo kapo ėjo. Tebūna jam lengva žemelė.

Aplankiau profesoriaus Kabailos kapą. Didis žmogus buvo. Jis mylėjo studentus ir studentai jį mylėjo. Buvo griežtas, bet teisingas. Ir mylėjo savo darbą ir studentus. Žuvo kvailai, žiemą per ežerą nutarė važiuoti ir įlūžo. Sukrėsti buvom, kai tai sužinojom. Toks jau gyvenimas.

Na, ok. Kažkaip liūdnas įrašas gaunasi. O juk reikia optimizmo įnešti į gyvenimą. Bevaikštant po kapus, kelis kartus išgirstu močiutes kalbančias apie nagus ir laką. Ei, ei, ei. Mano nagai seniai jau be lako. Ir čia prisimenu apie savo dukrytę. Žvilgt į jos nagus. Akurat, nusilakavus sesės laku nagus, pasiruošė šiom šventėm:

Lakavosi pati, todėl taip nelygiai 🙂 Gerai, kad tada man tik su blizgančiu buvo nulakavus, o ne šiuo 🙂

Advertisements