Tags

,


Pirmiausiai ačiū ladymadonna už rekomendaciją, nuvažiavau į knygyną Pegasus, kur akcijine kaina už 12 Lt ir nusipirkau:

Vaikystėje skaičiau kitokio pobūdžio pasakas apie princus ir karalaites, apie riterius ir slibinus. Ir labai gaila, kad pražiopsojau šiuolaikines pasakas. Gianni Rodari laikomas vienas iš geriausių dvidešimto amžiaus autorių vaikams. Daugumai tikriausiai geriausiai žinomas iš knygos (ar filmuko) “Čipolino nuotykiai”. Dar man girdėta “Dželsominas melagių šalyje”. Pažiūrėjau Internete į lietuvių kalbą yra išversta ir daugiau jo kūrinių. Viena net suaugusiems skirta “Fantazijos gramatika: įvadas į istorijų kūrimo meną”. (Tikriausiai skirta blogeriams 🙂 )

Šios pasakos pasižymi vaizduote, nors jose dalyvauja įprasti šiai dienai veikėjai: kepėjas, buhalteris, mūrininkas, vaikai, bet taip mus nukelia į fantazijų, pasakų pasaulį, kad nuostabu, kiek kūrybinės galios jis turėjo.

Be to, sakyčiau pasakos labai pamokamos, moko vaikus kūrybiškumo, fantazijos, polėkio, kartais užslėptai vaikai pamokami gerumo.

Pačio Gianni Radario gyvenimo istorija irgi įdomi. Gimė Italijoje. Antro pasaulinio karo metais buvo priverstas įstoti į fašistų partiją. Vėliau priklausė Italijos komunistų partijai. 1970 metais gavo Hans  Christian Andersen medalį už kūrybą vaikams.

Tikiuosi ši knyga patiks ir mano vaikams. Aš vis svajoju įdiegti namie tokią tradiciją – knygų skaitymo valandėles. Savaitgaliais dienomis po kokią valandą. Ir kas dieną vakare prieš miegą po pasakaitę.

Advertisements