Tags

, , ,


Paskutinėse mokyklos klasėse teko skaityti šią knygą, o dabar netyčia radau Internete audio formatu, rusų kalboje. Jumoristine forma pateiktos įžvalgos apie organizacijas, apie darbą ir panašius svarbius įvykius įmonėse. Įgarsintojas skaito su atitinkama intonacija, todėl klausytis šios knygos buvo ypač žavinga. Viskas pateikiama moksliniu (dėl ko ir komiška) stiliumi, kad po ilgų tyrinėjimų, analizių prieita prie tam tikrų dėsnių.

Matyt, vienas iš geriau žinomų dėsnių yra, kad bet koks darbas stengsis užimti visą jam paskirtą laiką.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad dėsniai yra komiški, tačiau jie labai realiai atspindi organizacijose vysktančius procesus. Besidauginančių valdyninkų dėsnis, komitetų augimo dėsnis.

Vienas iš linkmesnių skyrių apie tai kaip pasiekti, kad būtų nubalsuota taip kaip reikia jums. Atsisuki į Džoną. Ei, Džonai, kaip praleidai savaitgalį. Na, va ir Džonas yra irgi už. Bereikalingas balsavimas, vis tiek visi už. Rankos pakėlimas, jei užmigo.

Darbuotojų atranka – kiniškas ir angliškas metodai (naujas ir senas). Galų gale pasitelkimas sekretorės, kad įvertinti seksualinį veiksnį.

Kaip išleisti užsitarnavusį vadovą į pensiją. Kelionės lėktuvu bei begalinis formuliarų pildymas. Na, formas mūsų valdininkai tikrai sudarinėja pagal Parkinsono rekomendacijas: dviprasmiškai klausimai, spec. savokų naudojimas ir aišku svarbiausia per mažai vietos, bei didelė atsakomybė už neteisingai pateiktus duomenis.

Nors knyga parašyta apie 50-60 metus, bet išlikusi aktuali ir šiai dienai ir matyt bus aktuali visais laikais, nes atrasti dėsniai veiks tol kol bus žmogus.

Žodžiu ypač žavinga knyga pasiskaitymui (pasiklausymui) bei naudinga savo įžvalgų prasme.

Advertisements