Tags

, ,


Senokai jau galvojau, kad reikia parašyti ir daugiau ką nors naudingo. Mintis parašyti apie (ne)tinkamos žmonos išsirinkimą jau kirbėjo seniai, tik vis galvojau, kad tema labai plati ir per vieną kartą neparašysiu, tai dabar sugalvojau, kad jei kils dar kokių minčių, tai prirašysiu komentaruose.  šios mintys yra grynai iš patirties ir negalima jų apibendrinti, bet manau tendencijos yra ir verta vaikinams bent jau pagalvoti apie tai verta. Pabandysiu sunumeruoti.

1. Santykiai su tėvais. Apskritai busimos žmonos tėvai yra labai įdomūs, reiktų su jais susipažinti detaliau ir kuo daugiau sužinoti. Jei aš anksčiau galvojau, kad nuo buvusių santykių su tėvais mažai kas priklauso, tai dabar manau, kad viskas priklauso nuo tėvų. Taigi, jei pretendentė į žmonas nesutaria su tėvais, dar baisiau, jei sako, kad jų nemyli, kad nori pabėgti iš namų (na, šiaip išėjimas iš namų yra naturalus dalykas, aprašytas dar biblijoje (ir vaikai paliks savo tėvus ir eis savo keliais, necituoju, bet maždaug taip parašyta)), bet jei santykiai įtempti, tai reiškia, kad ji taip ir savo vaikus auklės, t.y. ji nemoka, nežino kas yra laimingas gyvenimas, kas yra laiminga vaikystė, ir, jei jūsų vaikystė buvo laiminga su mylinčiais tėvais, tai išsiskirs jūsų nuomonės, kaip reikia auklėti (leisti džiaugtis vaikyste) vaikus. Ar nelengviau susirasti žmoną, kuri myli savo tėvus, kurią tėvai mylėjo ir kuri mylės savo vaikus ir perduos tą meilę jiems?

2. Tėvai ją mušė. Galvojate, kad ji iš to pasimokė ir savo vaikų nemuš? Gal būt. O gal ji tiesiog nežinos kaip elgtis su vaikais, kurie neklauso. Ji to niekada nėra mačiusi, ji negali žinoti, ką daryti. O vaikai neklausys. Būtinai neklausys, nes taip jie formuoja savo charakterį. Ar norite, kad jūsų vaikus muštų? Kaip ji spręs konfliktus su jumis? Puls muštis, nes kitaip nėra girdėjus.

3. Nemoka gaminti valgyti. Nemoka ar nemėgsta. Na, dabar populiaru, kad merginos kratosi maisto gaminimo ir taip pat populiaru, kad vaikinai nesikrato. Viskas ok, kol jūs du. Arba, jei turit daug pinigų, kad nesigaminti namie. Dar daugiau pinigų, nes protingi atsidės ir senatvei. Kol jūs du, gali ir pats pasigaminti valgyti, gali ir kokį dešrigalį su duona suvalgyti, bet kai atsiras vaikai. Tikriausi, vis tiek vyras eis į darbą, o žmona liks namie su vaikais. Ką valgys vaikai? Picas? Koldūnus? Ar kavinėse?

4. Pinigai atskirai. Kaip ir nieko tame pavojingo. Bet. Mano tėvas pinigus atiduodavo mamai ir ji juos tvarkydavo. Viskas aišku, pinigų netruko, nors jų daug ir nebuvo, nes mama buvo taupi, taupė juodai dienai (tikriausiai ir dabar tas tebevyksta, nebegyvenu kartu, nežinau).  Aš dar draugystės pradžioje greitai supratau, kad jei noriu mėnesio gale pavalgyti (nekalbant, kad taupytume kažkam ateičiai), tai pinigus turiu valdyti aš. Nes ji gali baliuej visus pavaišinti, išleisti visus pinigus, tipo, linksma, o vėliau, nežinau ką reiktų daryti vėliau, nes aš su tuo nesutikau. Pinigus atskyrėme. Taigi, va šitas posakis viską labai gerai pasako: Žmonos pinigai yra žmonos, o vyro yra Šeimos. Pamaatykite ant kiek tai pavojinga. Tarkim jūs apmokate mašinos remontą, žmona važiuoja ir bac nuleidžia padangą, keisti tingi, taigi važiuoja toliau, nes jei tarkim kviesis taksi, mokės ji iš Savo pinigų, o kad pavažinėjus reiks pirkti naujas padangas, naujus diskus, tai juk vyras pirks iš Savo pinigų. Ji sutaupys 10 litų taksi, bet SAVO pinigų, o vyra išleis 100, bet ne jos pinigų. Ir t.t. Čia sužinojom, kad jos brolis atiduoda pinigus savo žmonai (sau pasilieka šiek tiek pramogoms), dalį ji investuoja, dalį kažkokius atidėjimus daro, kitką leidžia. Mano žmona ilgai juokėsi, aš pasakiau kaip protingai daro, mane, durnium išvadino ir įsižeidė. Taigi. Šiaip verta pažiūrėti, kaip leidžia pinigus, jei švaistosi, ar ji pasikeis ir pradės taupyti vaikų mokslams?

5. Ką jos tėvai kalba apie auklėjimą. Čia aišku sunkiau sužinoti, bet pabendravus ilgiau tai paaiškėja. Jei motina dukrą mokina, kad vyrus reikia spausti, kiek išsikovosi tiek ir turėsi, tai taip ir bus šeimoje. Žmona pastoviai kariaus, kovos, kad kuo daugiau privilegijų išsikovoti sau. Namie bus ne taikos užuovėja, o karo laukas. Dar kartą pabrėžiu, tėvai labai svarbu.

6. Kaip jos tėvai sutaria tarpusavyje. Pykstasi, kalba apie skyrybas? Jūsų ateitis bus tokia pati.

7. Meluoja. Na, jums nemeluoja, bet kitiems tai ištisai. Kiek laiko praies nuo vestuvių (o iš kur žinot, kad tik po vestuvių?), kai pradės meluoti jums, kai pradės mokinti vaikus meluoti?

8. Netvarkinga. Mane žmona išmokino, kad galima valgyti bet kur – prie televizoriaus, vonioje ir pan. Galvojau, va, kaip kruta, pas mane tik virtuvėje buvo. Į ką tai pavirto, indai neplauti voliojasi po visas pakampes, vonioje, lovoje ir kitur. Nesuprantu, kodėl nėra tarakonų, bet peles vis išgaudau. Aš pats nesu tvarkinguolis, bet kai namie kaip šiukšlyne.

9. Šaiposi iš jūsų viešai. Na, tipo for fun. Tarkim marškiniai išsiplaikstę, klynas prasegtas, plaukai pasišiaušę. Na, vaikai visada iš tokių dalykų pasišaipo, bet iš mylimo žmogaus ne. Dabar įsivaizduokit. Po vestuvių praėjo dešimt metų, jūs rimtos firmos direktorius, vyksta kokia nors konferencija ir jūs išeinate sakyti kalbos, o jums klynas prasegtas. Dauguma kažin apskritai ar pastebės, nes susirinko sužinoti svarbios informacijos. Ir čia jūsų žmona atkreipia visų dėmesį, žiūrėkit, pas jį klynas prasegtas. Fun. Na, man taip žiauriai nebuvo, sutirštinau spalvas, tiesiog matyt, tik dėl to, kad neišėjau niekada kalbos sakyti su prasegtu klynu. Kol kas.

10. Kompleksuota. Ir dar ,jei kompleksus įvarė tėvai. Negraži, neprotinga, negabi, stora ir t.t. Pirmas dalykas, kad tuos pačius kompleksus varys ir jūsų vaikams. Antras, kad, jei jų neatsikratys, tai teks visą gyvenimą juos kentėti, tai bandymas kažkam (tėvams?) kažką įrodyti, t.y. negalėsite laisvai ir laimingai gyventi, nes jai reiks įrodyti, kad ji gabi, kad gali, bet, bet tie patys kompleksai jai neleis to padaryti. Dar nepakankamai gabi, dar neįrodžiau, Iš čia ir perfekcionizmas – viską padaryti įdealiai, kaip būna tik susikurtoje nerealioje vizijoje, nerealūs tikslai, kurių neįmanoma pasiekti, dėl to nelaiminga, dėl to kompleksai gilėja, nes tik įrodo sau, kad jie teisingi. Hrrrr…

Na, simboliškai ant 10 požymių kol kas sustosiu, kitus papildysiu gal būt vėliau.

P.S. Gudresnės merginos visa tai slepia ir jums pasirodo tik iš gražiosios pusės, o visos nesamonės pasimato vėliau. Taigi, neskubėkite. Analizuokite, galvokite ne tik su pimpalo galvute, bet ir su savo galva. Nepamirškite, kad anksčiau ar vėliau susilauksite vaikų ir kas jums asmeniškai nesvarbu buvo, pasidarys svarbu, nes tai jūsų vaikai. Sunku. Bet išeikite į kokią vietą, kur daug merginų, kad ir į Akropolį, pamatysite, kiek daug gražių merginų ir tik iš jų reikia išsirinkti ne tik gražią, bet dar ir gerą. Sunku. Bet tai jūsų gyvenimas. Arbaiten.

Advertisements