Tags

, , , ,


Jau prieš kiek laiko perklausiau Bodo Schaferio finansinio išprūsimo mokytojo paskaitą Maskvoje. Radau www.bodoschafer.lt forume.

Ir negaliu pamiršti. Pirma, Bodo kalba angliškai, tada verčiama į rusų kalbą. Puikus būdas mokytis anglų kalbos. Antra, kalba labai entuziastingai, su juokeliais – puikus pavyzdys kaip reikia skaityti paskaitas. Na, ir aišku trečia – patarimai finansų klausimais.

Kas užstrigo galvoje? Na, jis su vokišku tikslumu rekomenduoja turėti tris sąskaitas:
Einamoji – bendroms einamosiom išlaidoms. Rekomenduojam einamąsias išlaidas padalinti į savaites, tada mėnesio gale nebus taip, kad nebeturite pinigų.
Taupymo – čia standartinis visų taupymų pagrindas. Reikia nuspręsti kiek procentų (būtent procentų, kad kilant pajamoms didetų ir ši dalis).  Standartas 10 procentų. Kuo žmogus turtingesnis tuo daugiau. T.y. kaip nustatyti žmogaus turtingumą? Pagal procentą kiek jis sutaupo. Vargšas – 0 procentų. Vidutiniokas – 10 procentų. Turtingas daugiau kaip 20 procentų. Ok, pradžiai užteks – 10 procentų.
Pramogų – va čia tai patiko. 10 procentų kas mėnesį atsidedi į pramogų sąskaitą. Kurią gali leisti savo pramogoms ir nejausti graužaties, kad taip darai. Taip aš nusipirkau dviratį ir GPS:) Nes kitu atveju galvočiau, kad reikėjo geriau tuos pinigus skirti taupymui, ir tada kažin ar gyvenimas būtų mielas. Ši sąskaita leidžia gyventi čia ir dabar.

Kaip prisišaukti pinigus? Na, čia ale The Secret. Lengvai. Pavadinkite šunį Money. Pašaukite Money, Money, Money ir kaip mat atbėgs. Arba Dolar, Euro arba Baksas.

Apie antis ir erelius. Paklausykite, kad suprastumėte apie ką rašau. Nustebino vėl vokiškas tikslumas. Su antimis nereikia turėti reikalų, nepriimti jų į darbą. Jei galvojate, kad galite motyvuoti antį, tai motyvavę antį gausite tik motyvuotą antį, o ne erelį. Dabar aišku, kodėl vienas priimtas paprastu vadybininku tampa direktoriumi, o kitas kasininku. Erelis ir antis. Vienas sprendžia problemas, o kitas tik kva kva kva. Labai dažnai susiduriu gyvenime su antimis, ir kai tik prisikasi iki erelio, pasirodo, kad net nėra problemos. Net nėra.

Na ir kita. Paklausykite. Ne veltui laikomas vienu žymiausių mokytoju.

Advertisements