Tags

, ,


Taigi praėjo mėnesiukas kai turiu šį įdomų prietaisą. Iš 1 TB jau spėjau užpildyti virš 500 GB. Na, jei tokiais tempais, tai greitai pritruks vietos. Nors tam jau ruošiuosiu, užsakytas Buffalo NAS su 1TB. Taigi kokie pastebėjimai po mėnesio nelabai intensyvaus darbo su juo. Visgi šeima, darbas, mokslai užima beveik visą laiką.

1. Wireless. Šiaip ne taip pajungiau. Parašiau apie tai atskirą BLOGą. Veikia, bet greitis labai mažas.

2. Greitis. Tikėjausi, kad tai bus namie kaip duomenų serveris, bet dėl mažo greičio tai gali būti tik saugykla, na ir aišku tiesioginė paskirtis prijugti prie TV. Na, iš kitos pusės kaip ir ta pati Iomega gamina NAS, kurių paskirtis ir būtų failų serveris. Tiesiog per daug tikėjausi. Ai, perku Buffalo NAS, tikiuosi bus ok.

3. Valdymas pulteliu. Kartais visai nereaguoja, net iš visai arti. Labai dažnai neteisingai supranta komandas, spaudi aukštyn, eina žemyn ar paleidžia filmą.

4. Kimba. Neturiu supratimo kodėl, bet kelis kartus yra pakibęs, kad reikėjo perkrauti. Tiesa ne žiūrint filmą, o tarkim vaikštant per meniu. Ir ypač tinklinės operacijos.

5. Leidžia prisijungti tik vieną kompiuterį. Kadangi namie turiu du, ir paleidęs bendrą bevielį tinklą, tai kaip ir trūkumas. Blogumas tame, kad užtenka įjungti antrą kompiuterį, jis kažkodėl (matyt dėl mano bandymų) bando jungtis į Iomegą, ir sumaišo ir pirmam. Ir dažniausiai dėl to reikia perkrauti. Yra trečių šalių apėjimas aprašytas internete, jei neapsikęsiu reiks pabandyti.

6. Tinklas dingsta. Ir dažnokai. Čia nežinau, ar ryšys dingsta ar kas. Bet restartavus Iomega pasitaiso.

7. Užia. Naktį, kai miegi girdisi. Kartais kai įjungiu gerokai užia, darau restart šiek tiek padeda. Noriu ramybės. Buffalo NAS pastatysiu toli ir tada Iomega išjungsiu naktimis.

8. Ne visus formatus palaiko. Jau per mėnesį susiduriau, kad tai vaizdo kai kurių filmų nerodo, tai garso. Ai, arba garso į HDMI išėjimą neduoda, nors į Audio išėjimą paduoda. Parsisiunčiau programą SUPER (toks pavadinimas). Kelis bandžiau perkoduoti, tai lyg gavosi, bet tai vėl vargas.

9. mkv. Teliką nusipirkau HD Full palaikantį. Tai užsimaniau ir filmų HD. Taigi parsisiunciau Lost paskutinę seriją mkv ir paprastos kokybės. Paprastos aišku rodo iš karto. mkv koduotas H.264 (rezoliucija 720). Kaip ir priklauso H.264 Iomega nepalaiko. Skaitau jų suporte, bei forumuose. Bandau pagal suporto rekomendaciją, pasileidžiu ant kompiuterio transkoderio serverį, kompiuterį atsinešu prie teliko, per bevielį net nebandau, greičio pritrūks, jungiu per LAN. Paleidžiu, veikia. Na, kokybė iš arti žiurint tai jaučiasi, sustabčiau ant Locko barzdos pažiūrėti. Tai jei paprastos kokybės iš arti žiūrint ten kažkas pamakaluota, tai 720 rezoliucijos matosi kiekvienas plaukelis labai ryškiai. Super. Bet tinklas nepaveža. Bufering. Paeina kelias sekundes, bufering. Bandžiau po to 1080 rezoliucijos, kur filmukas 18 Gb, tai apskritai 1 s rodo, tada kokias 5 sekundes buffering ir taip toliau. Žodžiu per tinklą neįmanoma. Skaitau forumus. Pagal rekomendacijas perkoduoju su SUPER. Lost'as gaunasi, tiesa ne iš pirmo karto, dėl Audio, bet parinkus tinkamus parametrus persikoduoja. Tų kitų dviejų filmų SUPER neima. Na, šiai kadangi čia tik pabandymui buvo, tai ir nebandau daugiau. Kai bus realus filmas, kuri norėsiu pamatyti, tada ir žiūrėsim, ką daryt. Šiaip dar skirtumo tarp 720 ir 1080 nelabai jau ir pamačiau, gal TV per mažas.

10. 2 GB limitas, per WiFi negalima įrašyti didesnių kaip 2 GB failų. Vėl yra trečių šalių firmware pakeitimas, bet kažkaip nesinori trečių šalių. Beje, pagal tą pataisymą ir greitis įrašymo turetų padydėti iki 2-3 MBps. Vat kai tiesiai siunti iš interneto, tai sudaro nepatogumų nemažų.

Tiek pastabų per mėnesį susidarė.

Advertisements