Tags

,


Senokai girdėjau apie tai ir pats nežinau, kodėl tik dabar išbandžiau.

Tiek kompiuterių turiu ir tiek laiko jie iššvaisto niekais. Kai gali foninė programa, kai tu nieko nedirbi, atlikti skaičiavimus ir pasitarnauti žmonijos labui.
Taigi parsisiunti iš http://boinc.berkeley.edu/ programėle, peržiūri projektus, prie kuriu nori prisijungti, prisijungi, ir viskas. Ir sreensaveriai kai kurie labai gražūs.

Šiai dienai prisijungiau:

Rosetta@Home – baltymų tyrimai, siekiant rasti vaistus nuo vėžio, parkinsono, alzheimerio, kempinligės ir kitų, kurios, kaip manoma atsiranda dėl baltymo klaidingo susiformavimo.
Beje, sreensaveris pats graziausias, ir šiam skyriau didžiausią prioritetą.

Seti@Home – pats žinomiausias ir vienas iš seniausių projektų, protingų būtybių signalų paieška kosmose. Ir įdomus sreensaveris.

LHC@Home – modeliuoja didžiojo (priešpriešinių) hadronų greitintuvo darbą. Gaila, kad čia ne realių duoemenų apdrojimas.
Nes BOINC projektas skirtas tokiems atvejams, kai duomenų yra pakankamai mažai, tačiau reikia labai didelių skaičiavimų. O tikram LHC numatoma labai didelė gausybė duomenų. Todėl BOINC netinka.
Tačiau vis tiek skaičiavimai, kuriuos atlieka kompiuteriai šio projekto ribose yra labai svarbūs ir realiam LHC. Tik kol kas darbo mažai duoda.

Superlink@Technion – genetiniai tyrimai, kurie ieško genų sukelenčių šizofreniją, diabetą, hipertenziją ir panašiai.

Jau visą savaitę žaidžiu. Prisijungiau ir Lithuania komandas. Rossetta – jau patenku į top 40. O pagal vidutinį taškų skaičių tai apskritai 5. Tiesa į 20 pakilsiu greitai.
Bet toliau tai sunku bus, žmonės jau po kelis metus prisijungę. Na, ne tame esmė.

Svarbiausia, kad aš pats esu labai patenkintas, kad prisidedu moksliniais skaičiavimais prie žmonijos ateities gerovės.