Tags

, , ,


Prieš kelis metus teko susidurti su tokiu mokslu kaip Socionika. Liaudiškai tariant Socionika tai mokslas apie žmogaus tipus.
Kas mane labiausiai sužavėjo, tai mintis, kad žmonės yra skirtingi. Kas vienam tipui yra visiškai naturalu ir suprantama, tai kitam tipui, tai gali būti visiška nesamonė.
Pvz. žmonės, kurie yra jausminiai – gerai supranta meną, o priešingi techniką. Beja, žinant, kad egzistuoja ir kitos galimybės-tipai, galima mokytis pabūti kito tipo kailyje.
Aš, kadangi esu technikos žmogus, į meną bandydavau žiūrėti praktiškai, ir niekaip jo nesuprasdavau. Dabar suprantu, kad meną reikia ne suprasti, ne dar kažką, o tiesiog jausti.
Jausti spalvas, nuotaiką, kokias emocijas sukelia. Nuo to laiko žymiai geriau suprantu kitus žmones. Suprantu, kad jei tau kažkas patinka, tai kitam nebūtinai turi patikti.
Šitą labai gerai pajutau kai su broliu žiurėjom “Seksas ir miestas”. Brolis sako, va šita tai graži. Ale, nu blin iššsirinko pačią negražiausią. Nu, ne, sakau.
Va, šita tai graži. Nea, – sako brolis.

Gal ir teisingai gamta sutverta. Jei visiems patiktų vienodai, tai greitai taptume vienodi, tarkim būtume vien blondinai arba atvirkščiai – brunetai.

Nuo to laiko išmokau labiau džiaugtis gyvenimu, išmokau būti visoks. Galiu būti kompanijos siela ir linksminti visą kompaniją, galiu sėdėti prie kompiuterio ir su nieku nebendrauti. Galiu jausti paveikslus, galiu grožėtis kompiuterio dizainu, galiu gilintis i technologines kompiuterio gilumas. Dar kada apie galimybes parašysiu atskirą blogą.

Ten pat sužinojau apie tai kaip lengvai sužinoti ar esate tinkami vienas kitam. Šokti. Jei šokasi su partneriu lengvai, tai jūsų tipai yra tarpusavyje suderinami.
Tarpusavyje suderinami, tai nereiškia vienodi.
Dauguma atveju, turi būti papildantys – atvirkšti. Tačiau Racionalizmo, Iracionalizmo skalėje turi sutapti, kitaip bus amžini nesutarimai. O jei kitose skalėse bus veinodai, tai toks žmogus bus tiesiog neidomus jums. Nesuteiks naujų potyrių ir išgyvenimų.

Taigi posakis, kad priešingybės traukia yra teisingas iš dalies. Daugumu skalių skirtingi, bet viena turi sutapti.

Dar įdomus dalykas, kad žmonės yra vieno tipo, tačiau jam patinka kitas tipas ir jis norėtų būti kito tipo, todėl bando elgtis taip lyg jis būtų kito tipo.
Beje, Socionika kiek man teko susidurti su žmonių skirtymų į tipus man pasirodė tikrai mokslas, ar bent arčiausia to, nes kiti man panašiau į astrologiją. O apie astrologiką ir atskira tema.

Iš tikrųjų kiek yra daug dalykų pasaulyje apie ką verta sužinoti.

Advertisements